21 Вересня 19:00 Сквер Поезії
(площа Поезії)

БО Благодійний фонд
«Харків з тобою»
(Харків, Україна)

Зберегти неможна зруйнувати

Цей фільм порушує проблему зникнення архітектурних пам’яток по всій Україні. Режисер Павло Сіроменко та сценаристка Тетяна Омельченко побували в 9 історичних містах, які за останні роки втратили в цілому сотні пам’яток архітектури. Вони провели інтерв’ю з 50 експертами — від жителів міст і активістів до мерів та міністрів, наприклад, взяли коментарі у мера Львова Андрія Садового та міністра культури України (2016-2019) Євгена Нищука.

Автори зафіксували на камеру 150 архітектурних пам’яток, що само по собі вже є унікальним документом епохи — так багато, що не всі їх вдалося помістити у фільм. Серед тих, що все ж таки потрапили до остаточної версії картини — харківські «Дах світу» (провулок Театральний, 5), «Будинок Сурукчі» (вулиця Садова (колишня Чубаря), 7).

Після показу відбудеться обговорення з Оленою Рофе-Бекетовою, керівницею проекту, та Катериною Кублицькою, науковою консультанткою проекту й архітекторкою. Говоритимемо на тему співіснування пам’яток культурної спадщини і сучасного міста, яке місце старовинних будинків у сучасному урбаністичному просторі.

Ініціатори та організатори — БФ «Харків з тобою»
Фільм знімався як частина проекту «Ctrl+S Закон на захисті культурної спадщини».

Програма фестивалю